Navigace: TERA kroužek > Historie klubu

Pojďte a poslyšte příběhy prastarých časů ...........................

Dne 2.9.2000 začala historie spolku "Tera - Baby Cup", která doufejme, jen tak neskončí.

Kdysi dávno, na konci srpna 1999 pořádali pánové Frajbiš, Tučím, Rubek, Vitouš a další, "jakýsi" tenisový turnaj.

Na tento turnaj pozvali dva velmi dobré tenisty - p.Emanuela Fuksu st. a pana Emila Sadílka, kteří, ač fyzicky i psychicky zmoženi z oslavy narození prvorozeného vnuka pana Fuksy, se dostali až do finále zmíněného turnaje.

A protože se pánům Fuksovi a Sadílkovi turnaj líbil, rozhodli se v roce 2000 uspořádat podobný turnaj a dali mu název Baby - Cup.

Příprava turnaje byla velmi náročná a vše se podařilo včas zařídit. Bylo třeba poděkovat  p.Durcové (párky, rohlíky, pochutiny, fernety atd.), p.Matouškovi (pivo, pípa), p.Frajbišovi (samovar), p.Durcovi (poháry) a dalším, na které si již nevzpomeneme.

Dne 2.9.2000 začal 1.ročník Baby Cupu. Avšak ještě předním byly rozděleny funkce a to :

Prezident : Emanuel Fuksa

Víceprezident : Emil Sadílek

Ostatní dostali funkce : hráč

Takto nějak se předává informace o vzniku našeho klubu, který se později přejmenoval na Tera kroužek. Slovo TERA je složenina dvou slov TEnisové RArity, jehož autorem je samotný víceprezident klubu, pan Emil Sadílek. Slovo KROUŽEK vymyslely dcery pana Popelky, když byly malé a ptaly se ho, kam chodí každý čtvrtek. Při odpovědi, že ony navštěvují pravidelně různé zájmové kroužky, tak i tatínek chodí pravidelně na tenis, shrnuly : "Tak ty chodíš také na kroužek!"

(prameny - kronika klubu a očití svědci)